Čištění vinylové podlahy

Vinylová podlaha je jednou z nejoblíbenějších krytin, také díky tomu že je její údržba velmi jednoduchá. Na správnou údržbu a ošetření by se ale rozhodně zapomínat nemělo, protože zvyšuje životnost podlahové krytiny.

Chcete vědět, jak podlahu čistit a udržovat, aby stále vypadala jako nová? Pokud ano, pusťte se do čtení.

Frekvence čištění vinylové podlahy

Čištění vinylové podlahové krytiny je velmi jednoduché, frekvence čištění závisí na tom, jak je podlaha vytížená, pokud je pokrytá pouze prachem, můžete ji jednoduše vysát. V případě, že jsou na krytině fleky nebo špína, sáhněte po vhodném čisticím prostředku, vždy ale volte čisticí prostředek, který je přímo určený na vinylové nebo PVC podlahy. Čistící přípravek zřeďte podle návodu teplou vodou a mopem na podlahu vytřete.

vinylova podlaha amtico spacia vytřená mopem

Údržba vinylové podlahy

Měli byste vědět, že údržba a čištění není totéž. Díky pravidelné údržbě, kterou byste měli provádět přibližně jednou za měsíc, vytvoříte na vrchní nášlapné vrstvě ochranný filtr. Tento filtr snižuje tvorbu nečistot a zvyšuje otěruvzdornost vinylové krytiny. Při údržbě sáhněte opět po přípravku na údržbu nebo ošetření vinylových a PVC podlah. Přípravek na údržbu krytiny vždy používejte až na vyčištěnou podlahu.

Pokud by se na podlaze stále nacházel prach a nečistoty, přípravkem na údržbu by nečistoty na podlaze zafixoval a nečistot už byste se nezbavili.

Strojové čištění vinylové podlahy

V případě, že je podlaha více znečištěna a nepomáhá běžné čištění je na místě zvolit strojové čištění, díky kterému bude opět zářit čistotou. Strojové čištění krytiny čistí hloubkově a poradí si i s nečistotami, které nejde manuálně odstranit, navíc se nemusíte bát, že by se podlahová krytina hloubkovým čištěním poškrábala.

Jak na poškrábanou vinylovou podlahu?

Nejen při posouvání nábytku se může stát, že se vinylová podlaha poškrábe. Pokud je poškozená jen průhledná polyuretanová vrstva, dá se poškrábání zamaskovat, na trhu jsou v současné době k dostání sady přímo určené na opravu škrábanců na vinylu.

Pomocí takové praktické sady se tedy můžete nevzhledných škrábanců zbavit. Co se ale dá dělat v případě, že je poškození větší a zasahuje do potiskové folie? Na takovéto poškození bohužel sada na opravy nestačí a je nutné vyměnit dílec.