Vinylová podlaha a podlahové topení

Podlahové topení je v současné době čím dál tím oblíbenější a má to hned několik důvodů, na které se v tomto článku podíváme. Vinylová podlaha patří mezi podlahové krytiny, které jsou pro podlahové topení naprosto ideální, protože jsou pružné, elastické a mají nízký tepelný odpor. Vinylová podlaha a podlahové topení? Ideální spojení pro komfort tepla od nohou.

Výhody podlahového topení

Největší předností podlahového topení je samozřejmě teplo od nohou, teplo do místnosti proudí rovnoměrně, což prospívá například alergikům. Podlahové topení také nezabírá v bytě prostor, je spolehlivé, bezpečné, má dlouhou životnost a nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

V neposlední řadě se v místnostech s podlahovým topením méně práší. Podlahové topení je vhodné do všech místností, pod vestavěnou skříní, nebo kuchyňským koutem ale efekt podlahového vytápění mizí.

Teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění?

Pokud doma chcete podlahové vytápění, měli byste se rozhodnout, jestli zvolit teplovodní nebo elektrické vytápění. Jaký je mezi nimi rozdíl?

podlahové topení vinylové podlahy

Teplovodní podlahové vytápění

Teplovodní podlahové vytápění se hodí pro větší domy a prostory, je tvořeno trubkami z pružných plastů, kterými protéká ohřívaná voda. Soustava je položená na tepelné izolaci a následně je zalitá cementovou směsí, nebo je překrytá lehkou deskou.

Elektrické podlahové vytápění

Elektrické podlahové vytápění je vhodné na vytápění menších prostor, například koupelen, hodí se také do místností s nepravidelným tvarem. Předností elektrického podlahového topení je snadné položení kabelů pod povrchem nášlapné vrstvy podlahy. Díky centrální řídící jednotce je možné individuálně nastavit teplotu v každé místnosti.

Zateplení podlahy

Pokud chcete omezit energetické ztráty v domě, měly byste se kromě zateplení střechy a fasády zaměřit také na zateplení vinylové podlahy. Věděli jste, že v případě nezateplené podlahové krytiny přicházíte až o 10 % tepla, které uniká právě podlahou?

Před samotným zateplením podlahy je dobré vědět, jaký zvolit materiál, či jakou vybrat tloušťku izolace. Pokud si nejste jistí, nejjednodušší cesta je obrátit se na odborníky, kteří vám díky zateplení podlahy ušetří nemalou částku za vytápění.

Podložka pod vinylovou podlahu

Podložka pod vinylovou pokládku zvyšuje životnost vaší krytiny, zajišťuje odolnost podlahy a slouží také jako ochrana před mechanickým poškozením.

Další předností je, že zlepšuje komfort při používání a násobí zvukovou a tepelnou izolaci, podložka pod vinylovou podlahu také izoluje tepelné ztráty.