Představujeme tkaný a sametový vinyl

Pokud jste o tkaném a sametovém vinylu ještě neslyšeli, měli bychom si jej představit. Díky svému netradičnímu, modernímu vzhledu na první pohled zaujme a navíc se může pyšnit celou řadou výhod.

Tkaný vinyl

Co si představit pod názvem tkaný vinyl? Klasický podklad vinylových krytin je doplněný horní vrstvou, kde jsou jednotlivá vlákna protkána a vytváří plastickou strukturu.

tkaný vinyl

Výhody tkaného vinylu

Mezi hlavní výhody patří netradiční vzhled s plastickou strukturou, který se stane jedním z primárních designových prvků ve vaší domácnosti. Další výhodou této krytiny je velký výběr dekorů a možnost vytváření vzorů.

Tkaný vinyl, stejně jako ten klasický nabízí vysokou odolnost, jednoduchou údržbu i možnost lokální výměny čtverců při poškození podlahy v určitém místě.

Kde najde tkaný vinyl své místo?

Tkaný vinyl je vhodný jako podlaha do všech místností v domě, je také ideální volbou pro silně zatěžované prostory, takže se hodí nejen do domů a bytů, ale také do komerčních a průmyslových prostor. Své uplatnění tkaný vinyl kromě podlah našel i při výrobě akustických panelů, nebo při použití na stěny.

Značka 2tec2

Belgický výrobce 2tec2 nabízí vysoce kvalitní tkaný vinyl, vyrobený z PVC se skleněným jádrem, které zajišťuje opravdu vysokou odolnost a je proto ideální podlahovou krytinou do průmyslových prostor, ale hodí se i do domácností, kde se stane výrazným designovým prvkem.

Sametový vinyl

Svůj název si sametový vinyl zasloužil díky vzhledu sametu. Vinylová podlaha s textilním povrchem je vhodná do domácností i komerčních prostor. Nabízí nejen zajímavý vzhled, ale je také příjemná, teplá a hygienická.

Sametový vinyl Flotex colour metro neon

Značka Flotex

Značka Flotex nabízí sametový vinyl, který je opatřený přípravkem Sanitized, jenž slouží jako ochrana proti mikroorganismům.

Sametový vinyl značky Flotex si zachovává svůj původní vzhled, je příjemný a měkký díky povrchu s 80-ti miliony vláken Nylonu 6.6 na jeden metr čtvereční. Tato podlahová krytina je vyráběna v rolích a čtvercích, má elastické vlastnosti klasické vinylové podlahy a skvělé akustické vlastnosti.