Proč zvolit vinylovou podlahu?

Vybíráte novou podlahu? Při výběru je nutné brát v potaz celou řadu kritérií. Měli byste například volit podle toho, jaké jsou vaše nároky na odolnost, životnost, nebo údržbu. Vinylová podlahová krytina patří mezi nejoblíbenější a důvodů je hned několik. Pojďme se podívat na výhody i nevýhody této krytiny.

Údržbu zvládne každý

U různých typů podlah se liší i péče o ni, ty vinylové však mezi ostatními krytinami vynikají opravdu jednoduchou údržbou. Správná péče také podlaze dokáže prodloužit životnost. Při běžném čištění spoléhejte na čisticí prostředky, které jsou přímo určené k čištění vinylové nebo PVC podlahy. Pokud je krytina pokrytá pouze prachem, stačí použít vysavač, nebo navlhčený mop. Kromě běžného čištění by se také měla podlaha ošetřovat přípravkem na údržbu nebo ošetření přibližně jednou za měsíc.

vinylova podlaha amtico spacia

Rozlučte se s podlahovými lištami

Pokud jste bydleli v domě či bytě s podlahovými lištami, asi tušíte, jaký je oříšek očistit je od všech nečistot, které se na nich zachytávají. Díky vinylové podlaze se však můžete s nepraktickými lištami rozloučit, protože je plynule napojována mezi pokoji. Jednoduše bez lišt a bez prachu.

Tisíc a jeden vzor

Ať už chcete imitaci dřeva nebo kamenů je vinylová podlahová krytina ideálním řešením, protože disponuje celou škálou vzorů, barev a odstínů, ze kterých si vybere opravdu každý.

Nohy v teple

Pro všechny milovníky podlahového vytápění je dobrou zprávou, že jsou vinylové podlahové krytiny jedním z nejvhodnějších materiálů pro všechny druhy podlahového topení.

Vinylové krytiny obsahují sklovláknitou mřížku, která zajišťuje rozměrovou stálost i při vyšších teplotách.

Jen tak něco ji nepoškodí

Vinylová podlaha je vysoce odolná, nepoškodí ji drápky vašich domácích mazlíčků ani pád těžších předmětů. Vinyl tedy přináší vysokou odolnost proti povrchovému poškození, další předností tohoto materiálu je, že je voděvzdorný a můžete ho tedy položit i do koupelny.

Klidně si doma dupněte

Pokud bydlíte v panelovém domě, asi to znáte. Když se soused nad vámi projde, slyšíte každý krok a stejně to má možná i soused pod vámi. Díky skvělým akustickým vlastnostem vinylové podlahy se ale doma nemusíte omezovat.

Stinná stránka vinylových podlah

Mezi nevýhody patří možnost poškození proseknutím, nemožnost renovovat opotřebované plochy, jako například u podlah dřevěných, nebo skutečnost, že některé vinylové krytiny obsahují škodlivé ftaláty, které zvyšují pružnost plastů. Velké množství výrobců se však ftaláty rozhodlo nahradit například bio změkčovadly.